Алмазне буріння

 Алмазне буріння набуло популярності після впровадження в будівництво важкоармованого залізобетону. Якщо метал ще можна просверлити металевим сверлом, а бетон перфоратором, то поєднання металу і бетону стало великою проблемою для звичайного інструменту.

 Алмазне буріння (свердління) - це технологічний процес створення отвору циліндричної форми в будівельному матеріалі (бетоні, залізобетоні, цеглі, природному і штучному камені).

 Буріння здійснюється з допомогою спеціальної коронки циліндричної форми. Вона має ріжучу кромку з алмазним напиленням, яка називається зв'язкою. Алмазні сегменти інструменту в процесі буріння здійснюють безударне локальне руйнування в зоні різу. Одночасно з руйнуванням будівельного матеріалу поступово стирається і сама зв'язка, але завдяки багатошаровості алмазного напилення робоча кромка постійно залишається гострою. Хвостовик коронки кріпиться в патроні електричного інструменту.

 Діаметр алмазних коронок починається від 10 мм і може досягати 450 мм. Швидкість свердління залежить від діаметру коронки і глибини, на яку здійснюється буріння.

 Під час сверління алмазним інструментом всередину коронки подається вода, яка запобігає перегріванню інструменту і вимиває пил і продукти різання, утворені в процесі свердління. Завдяки трубчастій конструкції основна частина бетону у вигляді циліндра заходить всередину коронки. Це дозволяє отримати рівний гладенький отвір необхідного діаметру і глибини. 

 Алмазне буріння не створює динамічного навантаження і вібрацій в оброблюваному матеріалі, що захищає будівельні конструкції від тріщин і руйнування. 

 Алмазне буріння застосовують, якщо необхідно отримати ідеально рівні отвори, що не потребують подальшої обробки. Такі отвори, наприклад, необхідні для прокладання різного роду комунікацій і мереж. З допомогою алмазного буріння можна отримати прорізи точно в потрібному місці чи розташовані на одній лінії. Також бурильна установка дає можливість робити отвори під кутом до поверхні. При цьому роботи не супроводжуються значним шумом, вібрацією чи забрудненням.

 Компактність бурильних установок дозволяє застосовувати їх навіть в малих приміщеннях і при високій архітектурній складності несучих конструкцій.