Навіщо потрібен рекуператор повітря.

Практично у кожній квартирі встановлені пластикові вікна. Вони зручні, гарно зберігають тепло, але перетворюють нашу квартиру на своєрідний термос через відсутність вентиляції. Звідси дискомфорт через низький рівень кисню в повітрі, конденсат на вікнах, сирість, грибки, високий рівень алергенів, що відображається на нашому самопочутті і викликає головний біль, постійне відчуття втоми.Часте провітрювання покращує ситуацію, але забирає дорогоцінне тепло з квартири. Уникнути всього цього допомагає пристрій під назвою рекуператор, який забезпечує повний обмін повітря, не погіршуючи теплових параметрів в приміщенні, при мінімальних затратах електроенергії.

Рекуператор використовує тепло витяжного повітря для підігріву припливного. Відповідно, чим вищою є температура витяжного повітря, тим інтенсивніше піддається нагріванню припливне повітря. При цьому повітряні потоки у рекуператорі не змішуються, тому що розділені тонкими металевими стінками. Таким чином, встановивши рекуператор, ми можемо зберегти до 80% тепла, що дозволяє знизити витрати на опалення. Пристрій також допомагає зменшити кількість енергії на охолодження повітря влітку, що дозволяє користуватись кондиціонерами меншої потужності.

Типи рекуператорів повітря

 1. Пластинчастий рекуператор. Він складається зі спеціальних пластин, які об'єднані в цілісний куб. Зустрічні потоки повітря обмінюються температурою, не змішуючись. ККД пластинчастого рекуператора становить від 15 до 65%. Завдяки простій будові і низькій вартості він є досить поширеним. Недоліками цього типу рекуператорів є можливе обледеніння в холодну пору року, а також громіздкість конструкції.

2. Роторний рекуператор. Даний пристрій має роторний елемент, який виготовлений з металевих пластин. Ротор безперевно обертається в площині, причому одна його сторона контактує з припливними повітряними потоками, а інша - з витяжними. Таким чином здійснюється теплообмін між припливним і витяжним повітрям без його змішування. ККД роторних рекуператорів може досягати 80%  і вони є найбільш популярними на сьогоднішній день.

 3. Рециркуляційний водяний рекуператор. За рівнем продуктивності цей пристрій не поступається пластинчастому рекуператору, але має деякі відмінності в конструктивному плані. Така система рекуперації має багато спільного з водяною системою опалення. Тут в якості теплообмінника може виступати вода або антифриз.  

Звичайна вентиляція забирає взимку до 30% коштів на опалення, а влітку до 70% бюджету на кондиціонування. Використання рекуператора повітря істотно зменшить витрати на кліматизацію квартири, забезпечить комфортний мікроклімат у приміщенні.

Рекуператор має компактні розміри, вся конструкція захована в товщі стіни, помітна лише вентиляційна решітка. Алмазне буріння отворів під провітрювач робить рівний і гладкий канал без пошкодження стіни навіть після ремонту.

Ми гарантуємо швидкий монтаж, відсутність нічного шуму, зручне управління за допомогою реостатного вимикача або дистанційного пульта, економне споживання електроенергії. Ми працюємо з вентиляційними системами Твін ФрешПрана, Mitsubishi, Blauberg

Якісний рекуператор потрібен всім, хто піклується про власне здоров'я і вміє розумно витрачати гроші!